Dzień środowiska i certyfikat BREEAM

BREEAN grafika z Pawlem i certyfikatami

Ekologia to podstawa

Czy wiecie, że dzisiaj obchodzimy światowy Dzień Środowiska? 🌱 W firmie Rex-Bud Budownictwo aspekty ekologii są dla nas niezwykle ważne, dlatego w naszym zespole mamy jednego z najlepszych specjalistów do spraw BREEAM. Poznajcie Pawła który codziennie dba, aby nasze najnowsze realizacje były na najwyższym poziomie! A to wszystko z uwzględnieniem dbałości o środowisko. Paweł jest uznanym inżynierem i certyfikowanym członkiem BREEAM Associate. Swoją wiedzę zdobywał na Bre Academy 🧑‍🎓Jego dzień jest naprawdę pracowity! Bowiem do jego zadań należy między innymi wewnętrzna kontrola procesu certyfikacji, doradztwo w zakresie realizacji zadań oraz weryfikacja zebranych materiałów dowodowych przed przekazaniem do raportu końcowego.  W firmie Rex-Bud Budownictwo została wydzielona odpowiednia jednostka organizacyjna, która skupia się na aspekcie ekologii 🌱 Nasz zespół wdraża i uzgadnia szereg wytycznych pro-środowiskowych na inwestycjach takich jak np. ocena wartości ekologicznych terenu inwestycji, ochrona wartości ekologicznych  oraz wdrażanie rozwiązań mających na celu poprawę bioróżnorodności, dostosowaną do warunków klimatycznych. . Posiadamy również certyfikat zarządzania środowiskowego ISO14001 (EMS).

Certyfikacja BREEAM

BREEAM powstało w 1990 roku w Wielkiej Brytanii obecnie jest jedną z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Celem tego systemu jest promowanie i nagradzanie projektów budowlanych, które są przyjazne dla środowiska, energooszczędne i bezpieczne dla osób przebywających w pobliżu. 

Jak uzyskać certyfikat BREEAM?

Proces certyfikacji skupia się na wielu elementach budynku m.in. takich jak zarządzanie, zdrowie, komfort, energia, transport, woda, materiały, odpady, ekologia i zanieczyszczenia. Każdy z tych obszarów jest szczegółowo analizowany, a projekt budowlany otrzymuje punkty za spełnienie określonych kryteriów. Jednostką uprawnioną do nadawania certyfikatu potwierdzającego jest – BREEAM International New Construction dla nowopowstających budynków oraz BREEAM In-Use International dla już istniejących inwestycji.  Istnieje kilka poziomów certyfikacji budynków BREEAM. Najniższym poziomem jest  ocena unclassified, która mówi o tym, że dany budynek nie spełnia wymogów certyfikatu BREEAM. Następnie kierując się w górę możemy wyróżnić następujące stopnie:

  • 30-40 proc. – ocena pass,
  • 45-54 proc. – ocena good,
  • 55-69 proc. – ocena very good,
  • 70-84 proc. – ocena excellent,
  • Inwestycje powyżej 85 proc. – otrzymują najwyższy stopień – outstanding

Zobaczcie sami nasze budynki, które zostały uhonorowane certyfikatem BREEAM:

Hala w Zgierzu z certyfikacją BREEAM na poziomie excellent 🫶 
https://rexbud.com.pl/gallery/he-zgierz/

Budynek DPD w Kaliszu 😍
https://rexbud.com.pl/gallery/dpd-kalisz/

DC7A dla Prolongis we Wrocławiu 💫
https://rexbud.com.pl/gallery/prologis-park-wroclaw-dc7a/

GLP Gdańsk 🫶 
https://rexbud.com.pl/gallery/glp-gdansk/

A Prologis Żerań, predysponuje do certyfikatu na poziomie Very Good  🫶 
https://rexbud.com.pl/gallery/prologis-zeran/

Uwielbiamy, przyczyniać się do powstawania innowacyjnych budynków energooszczędnych i ekologicznych poprzez zastosowanie najlepszych rozwiązań proekologicznych we wszystkich fazach procesu inwestycyjnego Począwszy od wybrania metody projektowej po wybór najlepszych materiałów budowlanych.  Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju 💪 

#green building #inwestycja

Ceryfikat BREEAM kurs
Certyfikat ISO